Za týrání a vydírání bezdomovce dostali muži 3 a 5 let vězení-a s tim jsme chodily do školy

6. ledna 2012 v 18:07 |  NOVINKY
Njn a s tímhle jsme ještě loni chodily do školy.ted už naštěstí vyšel,ale furt u nás nechal svý 2 sourozence,kteří jsou v 5.třídě.Jsou to naštěstí jediní romové na škole..
Marjan Bilič (vlevo) a Ivan Vavrek (vpravo) obvinění z vydírání bezdomovce stanuli 4. ledna před brněnským městským soudem. Seniora podle policejního spisu loni v Brně nutili jíst pepř, pít olej, pálili jej nažhavenou lžící a jinak mučili, aby z něj dostali jeho důchod.
Brno - Městský soud v Brně dnes uznal vinnými dva muže z vydírání a trýznění bezdomovce. Osmnáctiletý Ivan Vavrek dostal tři roky vězení, dvaadvacetiletý Marjan Bilič pět let. Muži napadli bezdomovce v zahradní chatce, kde spal, a chtěli po něm peníze. Povalili ho na zem, jeden ho kopal a druhý později pálil rozžhavenou lžičkou. Proti rozsudku se oba dnes odvolali. Státní zástupkyně si vzala lhůtu na rozmyšlenou.

Vavrek se k činu přiznal, Bilič doznal část viny. Vavrek sice podle obou akci vedl, ale Biličovi přitížilo, že byl v minulosti sedmkrát trestán a činu se dopustil v podmínkách dvou posledních soudních rozhodnutí. Vavrek trestán nebyl, navíc se plně doznal a pomohl usvědčit i svého komplice. Oba u soudu činu litovali a bezdomovci se omluvili.
Marjan Bilič (druhý zleva) a Ivan Vavrek (vpravo) obvinění z vydírání bezdomovce stanuli 4. ledna před brněnským městským soudem. Seniora podle policejního spisu loni v Brně nutili jíst pepř, pít olej, pálili jej nažhavenou lžící a jinak mučili, aby z něj dostali jeho důchod.
Případ se stal loni v říjnu. Mladíci muže napadli v zahradní chatce, kde spal. Sebrali mu doklady a z nich zjistili, že mu každý měsíc chodí důchod 6000 korun. Bezdomovci je 70 let. Vavrek peníze chtěl a na místě si vymyslel, že chatka mu patří, protože ji koupil, a chce nájemné. Muže trápili podle rozsudku celou noc, mimo jiné mu prý nasypali do úst celý sáček pepře a nutili ho pít olej. Vavrek mu hrozil, že mu zapalovačem vypálí oči. "Budeš chodit s hůlkou jako slepák. To je moje mučidlo," řekl mu prý. Ke slovům se přiznal. Bilič pak podle spisu bezdomovce pálil přes kalhoty na stehně rozžhavenou lžičkou.
Bezdomovce z rukou vyděračů pomohl osvobodit kurátor, k němuž si bezdomovec šel pro složenku na vyzvednutí důchodu. Kurátor na něm poznal zranění i jeho strach a když si příběh vyslechl, zavolal policii. Policisté pak oba mladíky z místa odvezli; Vavreka vlákal kurátor do budovy, Biliče zadrželi na ulici. Oba s policií odešli dobrovolně, a to podat vysvětlení. Později skončili ve vazbě.
Soudkyně dnes rozhodla také o prodloužení vazby obou mladíků. Jinak by prý mohli utéct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sčítání davu ;-D

Klik :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama